Üretim Tesisi

Aydın Giyim'de, erkek ceket,pantolon,palto,kaban ve yelek ürün grupları üretilmektedir.250 çalışanı ile yılda 135.000 takım elbise üretim kapasitesine sahiptir.Üretimde bir yandan verimliliği baz alan mühendislik yaklaşımı,diğer yandan da tecrübe ile zenginleştirilmiş dikim tekniklerinin uygulandığı metot yaklaşımı eş güdümlü olarak uygulanmaktadır.
 
MODEL KALIP BÖLÜMÜ:
Model kalıp bölümümüzde, Asist sistemi ile desteklenen CAD – CAM teknolojisi kullanılmaktadır. Bölüm çalışanlarımız, müşteri istekleri doğrultusunda oluşturdukları kalıplara, istenilen model uygulamalarını yaparlar. Ardından, hazırlanan kalıpların pastalları oluşturularak kesime hazır hale gelir.

KESİMHANE:
CAD_CAM sistemleri ile desteklenen kesim bölümümüzde manuel işleme gerek kalmayacak şekilde otomatik serim ve kesim yapılmaktadır.Kesim bölümümüz günlük ortalama 800-1000 adet takım elbise kesim kapasitesine sahiptir.Kalite ve verimin başlangıç noktası olarak gördüğümüz kesim bölümünde bir yandan sürekli kesim verimliliğini arttırıcı çalışmalar yapılırken,diğer yandan kullanılan ileri teknoloji ile kalite garanti altına alınmaktadır.

NUMUNE BÖLÜMÜ:
Dikim metotlarını en iyi uygulayabilecek uzman dikiş kadrosu ve teknik ekibi, son teknolojiye sahip makine parkuru ile müşteri isteklerini karşılayabilecek şekilde numune çalışmaları gerçekleştirmektedir. Aylık ortalama 250 adet farklı modelde numune üretilmektedir.

DİKİM BÖLÜMÜ:
Üretim akışını bant sistemi şeklinde uygulandığı dikim bölümünde,otomasyonun hakim olduğu ileri teknoloji ile üretim süreci gerçekleşmektedir.Konusunda uzman çalışanlarımız,üstün kalite anlayışından ödün vermeden,yüksek model değişkenliğine cevap verebilecek esnekliğe sahiptir.

PRESS - ÜTÜ BÖLÜMÜ:
Takım elbise üretiminde kaliteye son noktanın konulduğu pres bölümümüz, 2011 yılında tümü ile yenilenerek dünyanın en üst segmentte bulunan markalarının kullandığı ve kabul ettiği standartları üretebilir hale gelmiştir.

KALİTE KONTROL:
Aydın Giyim'in en büyük rekabetçi üstünlüğü, üretebildiği kalite düzeyidir. Kalite yaklaşımında her zaman müşteri beklentilerinin ötesine geçmeyi prensip edinmiş olan Aydın Giyim'de üretimin her aşamasında bu prensibin yansımaları görülmektedir. Kumaş kontrol ile başlayan süreç ara kontroller ve son kontroller ile sürdürülmektedir.

DEPO:
5000 adet takım elbise depolama kapasitesine sahip depomuzda, mamul giriş çıkış işlemleri bilgisayar kontrollü olarak yapılmaktadır.Depo içerisindeki sıcaklık ve nem değerleri kontrol edilerek mamule zarar vermeyecek ideal koşullar sağlanmaktadır.